Zákaznické centrum: 722 600 000
Vaše prodejna:
Vaše prodejna:
Zákaznické centrum: 722 600 000
Kód: 2802409
EAN: 4003412021768
Výrobce: Gutta

Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro - čirá 3000 x 1060

Polykarbonátová trapézová deska Guttagliss Makro - čirá - Prosvětlovací trapézové desky tl. 0,8 mm s hladkým povrchem vyrobené z vysoce odolného polykarbonátu. Vhodné na zastřešení pergol, přístřešků i jiných konstrukcí. Jednostranná UV ochrana.
Skladem u dodavatele
Doba dodání: 5 - 10 dní
Balení obsahuje 3.18 m2.
Cena s DPH:1 301 Kč
Cena bez DPH:1 075 Kč
(338 Kč bez DPH/m2)

Hladké trapézové desky Guttagliss Makro jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je mimořádně pružný, pevný a nárazuvzdorný materiál. Jsou velmi odolné proti mechanickému poškození, povětrnostním vlivům i proti krupobití. Desky snáší vysoké teploty až do 115°C a jsou opatřeny UV filtrem. Polykarbonátové desky Guttagliss Makro jsou vhodné pro prosvětlení stěn i střech obytných a průmyslových staveb, zastřešení pergol, garážového stání, zastřešení ochranných přístřešků, ale i zastřešení bazénů. Desky časem nemění svou strukturu ani průhlednost (nežloutnou). Alternativou polykarbonatové trapézové desky pro zastřešení pergol je Guttagliss Makro ST, která se liší strukturou desky.  

 

  • Snáší vysoké teploty až do 115°C 

  • Vysoká  pevnost, pružnost a nárazuvzdorný materiál 

  • Vynikající požární vlastnosti 

  • Nízká hmotnost, vysoká životnost 

 

Polykarbonátové desky Makro 

 
 

materiál 

polykarbonát 

profil 

76 / 18 mm 

délka 

2,0; 2,5; 3,0; 4,0; 6,0 m 

šířka 

1,06 m 

tloušťka 

0,8 mm 

tvar krytiny 

trapéz 

povrch 

hladký 

počet trapézů na desce 

14 

součinitel prostupu tepla 

5,7 W / m2K 

teplotní rozsah 

-20°C až + 115°C 

plošná hustota 

1200 g/m2 

propustnost světla (čirá) 

88 % 

propustnost světla (bronz) 

45 % 

chemická odolnost 

DIN 16929 

třída hořlavosti 

B1 

UV ochrana 

ANO (jednostranná) 

řezy na míru 

ne 

Tab.: Polykarbonátové desky Guttagliss Makro 
 

 
 

Skladování a montáž 

Desky skladujte na rovné ploše nebo na dřevěné paletě. Desky položené na sobě nikdy neskladujte na přímém slunci nebo v teplotě nad 60°C. Polykarbonátové desky zvyšují koncentraci slunečních paprsků do určitých míst, čímž může dojít k deformaci spodních desek. Uskladněné polykarbonátové desky chraňte též před mechanickým poškozením, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy. Po deskách nechoďte. 

Upozornění: Strana desky, která má být směrerem ke slunci, je opatřena krycí fólií, která se po instalaci desky strhává. 

Podkladní konstrukci je nejlepší zvolit dřevěnou. Horní líc podkladních latí je nutno opatřit bílým nátěrem, nebo použít metalizovanou pásku Guttaband AL, aby se předešlo nadměrnému přehřívání konstrukce. Při použití impregnačních prostředků pro ochranu dřeva je nutno ošetřené konstrukční části nechat řádně vyschnout, aby nedošlo k výskytu barevných skvrn na spodní straně desek. Maximální povolená rozteč latí je 800 mm. V oblastech s nadmořskou výškou 600 m a výše by měla být tato rozteč poloviční. Desky pokládejte z opačné strany, než je směr převládajícího větru, a to tak, aby druhá řada desek začínala polovinou desky. Při montáži se musí do každého profilu, kam se šroubuje vrut dát pod desku distanční podložka trapéz. Pro připevnění používejte pouze vruty s plastovou podložkou a ochrannou čepičkou např. nerez vruty V2A. Počet vrutů je cca 12 ks na 1 m2. Vruty se připevňují v každém třetím vrcholu. V případě, že desky pokládáte v místě s nepříznivými povětrnostními podmínkami, doporučujeme připevnit polykarbonátové desky v každém druhém vrcholu. V přesazích připevněte trapézové desky na každém vrcholu. Desky nedoporučujeme spojovat lepením ani šrouby. Pouze se navzájem překládají. 

Boční přesah 1 vlna - při sklonu nad 10° 

2 vlny - při sklonu nižším než 10° nebo v klimaticky nepříznivých oblastech 

Příčný přesah 15 cm, v klimaticky nepříznivých oblastech 20 cm. 

Při sklonu střechy nižším než 10° je nutno příčný přesah desek těsnit silikonem na plasty. 

Desky se v běžných případech myjí čistou vodou. V případě silného znečištění používejte pouze běžné saponáty bez abraziv. Nepoužívejte přípravky obsahující organická rozpouštědla. Na trapézové desky Guttagliss vstupujte pouze za pomoci desek sloužících k rozložení hmotnosti! 

Montáž polykarbonátové desky 

 
 

max vzdálenost latí 

800 mm 

překrytí vlny 

1 vlna (max. 2 vlny) 

počet vrutů s podložkou 

12 ks / m2 

Tab.: Montáž trapézové desky Guttagliss 

Řezání a vrtání 

S deskami zacházejte opatrně, aby při manipulaci nedošlo k jejich poškození. Polykarbonátové desky mohou být jednoduše přizpůsobeny požadované délce řezáním  ruční nebo elektrickou pilou s jemným ostřím. Nedoporučujeme řezat desky při teplotách nižších než 10°C. Při řezání musí být deska zajištěna, aby nedocházelo k vibracím. 

Polykarbonátové desky doporučujeme vrtat speciálním kónickým vrtákem HSS. Při vrtání je nutné, aby byla deska v místě vrtu podložena a řádně ukotvena. Potřebné otvory pro vrut je nutné vrtat s otvorem o větším průměru, aby se předešlo poškození desek díky možné dilataci.  Pro upevňování desek je nutné vždy předvrtat otvory. Desky se nesmí přibíjet hřebíky. 

Technické parametry

Váha 1.2 kg
Materiál Polykarbonát
Rozměr vlny 76 / 18 mm
Rozměry 3000 x 1060 mm
Barva Čirá

Dokumenty ke stažení

Hodnocení produktu

Tento produkt je v tuto chvíli bez hodnocení.
0 x
0 x
0 x
0 x
0 x
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený uživatel.

Diskuze k produktu

Pro vložení příspěvku do diskuze je nutné být přihlášen. Přihlásit se
Nenechte si ujít nejvýhodnější slevy, novinky a akce