Zákaznické centrum: 722 600 000
Vaše prodejna:
Vaše prodejna:
Zákaznické centrum: 722 600 000
Kód: 37TY200100
Výrobce: DuPont CZ s.r.o.

Tyvek Solid 1,5 x 50 m

Tyvek® Solid pomáhá chránit střechy proti větru a vodě a také vylepšuje energetickou účinnost. Je rovněž vhodná pro použití jako sekundární ochranná vrstva dřevostaveb, ocelových skeletů a systémů provětrávaných fasád. Lze jí používat pro všechny šikmé st
Skladem více než 50 m2
Balení obsahuje 75 m2.
Cena s DPH:2 925 Kč
Cena bez DPH:2 400 Kč
(32 Kč bez DPH/m2)

Hlavní výhody fólie DuPontTM  Tyvek® Solid

 • Vodotěsná
 • 6 až 8 krát tlustší funkční vrstva než u konkurenčních mikroporézních difuzních fólií
 • Vysoce prostupná pro vodní páru
 • Nízká hmotnost, vysoká pružnost a jednoduchá instalace
 • Odolnost vůči dlouhodobému UV záření a vysokým teplotám (100°C)
 • Nadstandardní záruka 10 let


Hlavní vlastnosti fólie DuPontTM  Tyvek® Solid

 • Název produktu: 2480B
 • Složení: Vysokohustotní polyetylen (HDPE)
 • Velikost role: 1,5 m x 50 m
 • Hmotnost role: 7 kg
 • Plošná hmotnost: 82 g/m2
 • Vystavení UV záření: 4 měsíce
 • Tloušťka produktu / tloušťka funkční vrstvy:  220 µm
 • Propustnost vodní páry (Sd): 0,03 m
 • CE známka: ano

 

DuPont™ Tyvek je jméno jedinečné řady pevných a odolných výrobků, které jsou daleko lehčí a pevnější než papír a pružnější než textilie. Střešní fólie Tyvek se vyrábí z mimořádně jemných vláken vysokohustotního polyetylénu kontinuálním procesem, ve kterém jsou tato vlákna odstřeďována pod vysokým tlakem, ukládána na nekonečný pás a pak spojována při určité teplotě a tlaku bez použití lepidel nebo pojiv. Materiál je hladký, nepropustný pro světlo, pružný a velmi lehký. Je propustný pro páru, avšak odolný vůči vodě a rovněž vysoce odolný vůči chemikáliím, odírání a stárnutí.

Díky své mikrovláknité struktuře zamezují membrány Tyvek kondenzaci vodní páry uvnitř konstrukce a chrání ji tak před vlhkem. Využití fólie Tyvek umožňuje „dýchání budovy”  - odvádění vlhkosti a snižování tepelných ztrát. To vede ve svém důsledku k úsporám nákladů na vytápění. Střešní fólie Tyvek nevyžadují montáž bednění a chrání krov a tepelnou izolaci před vlhkem.

Mikrovláknitá struktura membrán Tyvek

Strukturu membrán Tyvek tvoří vrstva mnoha polyetylenových mikrovláken náhodně spletených tak, že v příčném řezu vytváří síť kanálků, kterými proniká vodní pára, zatímco voda, jejíž molekuly jsou větší, kanálky nepronikne. Tloušťka funkční vrstvy membrán Tyvek je 200 mikronů, je tedy přibližně 5krát větší než u jiných vícevrstevných střešních fólií, které mají tloušťku funkční vrstvy ovlivňující difuzní vlastnosti 40 mikronů.
Díky této vlastnosti je pro membránu Tyvek typická větší propustnost vodních par a větší odolnost proti povětrnostním vlivům a proti UV záření. Zároveň zůstává fólie Tyvek velice lehkým materiálem, což usnadňuje její manipulaci a montáž.

Paropropustnost membrán Tyvek

Paropropustnost membrán Tyvek určuje množství vodní páry v gramech, které prochází vrstvou materiálu o ploše 1 m2 za dobu 24 hodin. Pro membrány s vysokou propustností vodních par je typická paropropustnost vyšší než 1000 g / m2 / 24h.

Koeficient rd určuje tloušťku vrstvy vzduchu se stejnou propustností pro vodní páry jako paropropustná membrána. Příklad: hodnota rd pro membrány Tyvek činí 0,02 m. To znamená, že vodní pára proniká fóliemi Tyvek stejným způsobem jako vrstvou vzduchu o tloušťce 0,02 m (pro srovnání hodnota rd pro hydroizolační materiály může dosahovat až 1000 m).

Provozní životnost střešních fólií Tyvek

Provozní životnost fólií Tyvek přesahující 50 let. V renomovaném Švédském národním výzkumném a zkušebním institutu provedla společnost DuPont zatěžkávající zkoušku. Po několik měsíců byla membrána DuPont™ Tyvek vystavena extrémním podmínkám – tyto podmínky simulovaly 50 roků skutečného působení. Měření po umělém stárnutí prokázali, že materiál je i po 50 letech schopen bezchybně plnit funkci pojistné hydroizolace.

Odolnost fólie Tyvek vůči UV záření

Membrány DuPont™ Tyvek nemění svoje vlastnosti ani po 4 měsících trvalého vystavení přímému slunečnímu záření.

Hodnocení produktu

Tento produkt je v tuto chvíli bez hodnocení.
0 x
0 x
0 x
0 x
0 x
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený uživatel.

Diskuze k produktu

Pro vložení příspěvku do diskuze je nutné být přihlášen. Přihlásit se
Nenechte si ujít nejvýhodnější slevy, novinky a akce